Szürke Gandalf kalapja, avagy a Gazdagréti Tavaszindító Futóverseny
![]()
Maga a verseny sokkal jobban sikerült, mint a tavaszindítás, hiszen megint esik a hó, mintha március végén bárki is örülne neki.
A szombati Gazdagréti Tavaszindító Futóverseny egy remek kis létszámú verseny volt, aminek a Gazdagrét-Csíkihegyek Általános Iskola adott otthont, persze nem úgy, hogy bent kellett körözni a tornateremeben egy négy zsámollyal kijelölt ötven méteres körön, hanem hogy itt volt a versenyközpont, öltöző, büfé, klotyi és Vágási Feri. A híres sorozatszereplő megformálója Nemcsák Károly nemzeti mackóruházatban vett részt az eseményen, a 10km rajtja előtt még valamit mondott is az egybegyülteknek, de már nem tudom mit, mert idegesen rázogattam a vádlim a …
Olvass tovább! »
Rókalaci buzgón szervezi a facebookon a Solstice Run – Napfordulós Világfutás névre hallgató eseménysorozatot. Az első alkalom most csütörtökön lesz (márc. 21.), és a Hosszútáv Blog Szerkesztőbigottsága nevében arra ösztönzök minden kedves olvasót, hogy vegyen részt rajta. Fuss, alkoss, gyarapíts!
A vasárnapi bányás útvonalunkhoz reaktiváltam egyik régi cipőmet, A Saucony Omni 8-ast, mert a Phoenix 5 oldalt kicsit szellőssé vált, és nem akartam nagyon beázni. Induláskor ez tök jó ötletnek tűnt, régi ismerősként burkolta be a lábam, sokkal masszívabban, mint a Phoenix. Ezt az alkalmat választottam, hogy kipróbáljam a camelbackem is, amit jó pár éve az azóta megboldogult Plus áruházban szereztem be, a szivornyás-tömlős része pedig még sosem volt használva. Lemúr Mikivel fontolgattuk, hogy a