A sóskúti bánya felé
111
– 21,5 km futás
– 1h 55min alatt
Vasárnap délelőtt Rrróka épp húst pácolt, így egyedül vágtam neki Fundoklián túli területnek. Nem ment túl simán, kezd ismét kijönni rajtam az allergiám (b*zmeg, április közepén?), kicsit nyomottan fújtattam az emelkedőn, és az új Saucony is szorította a bal lábamat (azt, amelyik egy fél számmal nagyobb a másiknál). Megoldottam a fűzőt és ezzel együtt a helyzetet is, de így meg az volt az érzésem, hogy mindjárt kilépek a cipőből. Csak nekem tűnik úgy, hogy a Sauconyk keskenyebbek a megszokottnál?
A rakétasilónál tovább kalandoztam északi irányba, majd a bunkereket megkerülve elkanyarodtam Sóskút felé. Erre még nem jártam. A dombhát elég szeles, de nagy előnye a helynek, hogy nem szolgál szemétlerakóként a derék érdi polgárok számára, mint a Sóskúti út és Esztergályos utca körüli terület. Elfutottam egy magasles mellett, majd egy óra után fordultam vissza.
Idehaza megnézve a térképet, beigazolódott, amit sejtettem, de nem kockáztattam egy elkavarodást, mert időre haza kellett érnem: ha tovább haladok dél-délkeletnek, simán visszajutok a Sóskúti út végébe. Meg érdekes lenne megnézni a kőbányát is. Na, majd legközelebb.
12 thoughts on “A sóskúti bánya felé”
Érdekes, nekem fél számmal kisebb kellett Sauconyból mint Asicsból.
Ma reggel olvastam:
“Minden idők legjobb maratoniját futotta hétfőn 2:03:02-vel a kenyai Geoffrey Mutai Bostonban. A győzelem óriási hajrában dőlt el, Mutai a 42,195 km-en két másodpercet vert honfitársára, Moses Mosopra.” 2mp!!! Erre mondják mifelénk, hogy ez a kemény nem a f*szom! 🙂
szép kis kocogás Lemúr! 🙂
@saaby: na még egy kicsit gyúrnak a srácok és lenyomják két órán belül…
@saaby: Nem hivatalos a rekord, sajnos. Hátszél volt, így könnyű! 🙂
@Lemúr Miki: most nézem, hogy ezen a bostoni pályán tényleg lehet végig hátszél, mert nem körpálya, hanem A-ból B-be megy sőt mintha még lejtős is lenne. :O
2.bp.blogspot.com/_YQsV8uA1vvU/S9G7NqwAawI/AAAAAAAAEJw/702xB5sGJCw/s1600/boston-CourseMap.gif
@rrroka: Jajaja…lecsorogtak 123perc alatt a lustái! 😀
Áprilisi allergia: juhar, éger, jácint, indás ínfű. Én vagy a juharra vagy az égerre voltam elég keményen allergiás (nem nézettem meg melyikre, egyszerre virágoznak), meg indás ínfűre (kicsi lila virág, tavaszi első fűvágásoknál prüszköltem tőle). Idén egészen jól bírom a gyűrődést, reggel kitüsszögöm magamat, utána napközben teljesen jól vagyok. Kapszaicinnel kezeltem magamat futáson felül, most vagy az használt, vagy csak úgy magától múlik el.
@pannonfunk: Az milyen, az a kapszaicines kezelés? Előre mondom, gázpisztollyal nem lövöm képem magam.
Az a gáz, ha cigizek kevésbé bánt az allergia… borzasztó tudom, de így van.
@Lemúr Miki: Nem is kell. Fogod magad, leugrasz a boltba zsömiért és trappistáért, majd a Culinárisba/Ázsia Bt-be, jobb esetben ritkán a Matchban vagy CBA-ban is lehet kapni, veszel egy csomag habanero paprikát. Zsömit kettévágod, teszel bele bőven sajtot, belevágsz egy habanerot, ha nagyon tökös legény vagy, akkor kettőt, az egészet bevágod a mikróba egy fél percre, majd beburkolod. Hosszasan anyázol és emlegetsz engem, miközben a könnyeiddel kűzdesz, aztán vagy jobb lesz tőle, vagy nem 🙂
Igazából az óbudai Culinárisban lehet kapni szárított Naga Jolokiát, az még jobb, de ahhoz készítsél elő egy bödön tejfölt és pár gombóc vaníliafagyit is 🙂
@pannonfunk: Kösz, kipróbálom! Hálistennek van idehaza saját termés (chilivili.blog.hu ). 🙂
csípősfétisiszta banda! 😀
@Lemúr Miki: Ja, hogy te is ilyen keményen tolod? Akkor sok sikert! Nekem asztma-szerű fulladásom volt április elején pár napig, és teljesen elmúlt.